KONST / Litografier / Färglitografi 7437010
*
nr 743 7010
Roj Friberg
(f. 1934), Sverige
Färglitografi , Roj Friberg (f. 1934), "Kulturskymning", 40/50, motivets mått: 53 x 57
Roj Friberg, född 1934 i Uddevalla, svensk målare, tecknare, skulptör och grafiker.
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
2.100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 27 februari 2012
kl 19:50:45
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
15/2 10:43:23
1
800 kr
27/2 18:14:08
2
900 kr
27/2 18:18:18
1
1.000 kr
27/2 19:17:10
3
1.000 kr
27/2 19:17:57
3
1.100 kr
27/2 19:21:28
1
1.300 kr
27/2 19:30:11
3
1.300 kr
27/2 19:30:55
3
1.400 kr
27/2 19:32:09
1
1.500 kr
27/2 19:33:07
3
1.700 kr
27/2 19:36:35
1
1.700 kr
27/2 19:37:04
1
1.800 kr
27/2 19:40:58
3
1.900 kr
27/2 19:41:41
1
2.000 kr
27/2 19:42:28
1
Vinnande bud
27/2 19:45:45
3
2.100 kr
- Tema
27 feb
Grafik
På tema grafik i februari har vi litografier, etsningar med mera av Anders Zorn, Roberto Matta, Lage Lindell, Bengt Lindström, Carl Fredrik Reuterswärd och Roland Svensson med flera.
Läs mer om Grafik
- Konstnär/Designer
Roj Friberg
Roj Friberg, född 1934 i Uddevalla, svensk målare, tecknare, skulptör och grafiker.
Läs mer om Roj Friberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad roj friberg svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
1012 Färglitografi
Antoni TÃ pies (1923-2012), Spanien. "7 Novembre". ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:43
-
6209 Färglitografi
Antonio Segui (1934-2022). Signerad, numrerad 26/9..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:18
-
6283 Färglitografi
Bengt Eriksson, "Narkissos". Signerad. Färglitogra..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:32
-
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:47
-
6411 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014). Signerad, numrerad 3..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:12
-
6296 Färglitografi
Carl Fredrik Reuterswärd (1934-2016), Sverige. Sig..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:10
*
Roj Friberg
Roj Friberg, född 1934 i Uddevalla, svensk målare, tecknare, skulptör och grafiker.
Läs mer om Grafik
Läs mer om Roj Friberg
nr 743 7010
Roj Friberg
(f. 1934), Sverige
Färglitografi , Roj Friberg (f. 1934), "Kulturskymning", 40/50, motivets mått: 53 x 57
Roj Friberg, född 1934 i Uddevalla, svensk målare, tecknare, skulptör och grafiker.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.000 kr |
Såld: | 2.100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 27 februari 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
15/2 10:43:23 | 1 | 800 kr |
27/2 18:14:08 | 2 | 900 kr |
27/2 18:18:18 | 1 | 1.000 kr |
27/2 19:17:10 | 3 | 1.000 kr |
27/2 19:17:57 | 3 | 1.100 kr |
27/2 19:21:28 | 1 | 1.300 kr |
27/2 19:30:11 | 3 | 1.300 kr |
27/2 19:30:55 | 3 | 1.400 kr |
27/2 19:32:09 | 1 | 1.500 kr |
27/2 19:33:07 | 3 | 1.700 kr |
27/2 19:36:35 | 1 | 1.700 kr |
27/2 19:37:04 | 1 | 1.800 kr |
27/2 19:40:58 | 3 | 1.900 kr |
27/2 19:41:41 | 1 | 2.000 kr |
27/2 19:42:28 | 1 | Vinnande bud |
27/2 19:45:45 | 3 | 2.100 kr |
- Tema
27 feb
Grafik
PÃ¥ tema grafik i februari har vi litografier, etsningar med mera av Anders Zorn, Roberto Matta, Lage Lindell, Bengt Lindström, Carl Fredrik Reuterswärd och Roland Svensson med flera.Läs mer om Grafik
- Konstnär/Designer
Roj Friberg
Roj Friberg, född 1934 i Uddevalla, svensk mÃ¥lare, tecknare, skulptör och grafiker.Läs mer om Roj Friberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad roj friberg svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
1012 Färglitografi
Antoni TÃ pies (1923-2012), Spanien. "7 Novembre". ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:43 -
6209 Färglitografi
Antonio Segui (1934-2022). Signerad, numrerad 26/9..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:18 -
6283 Färglitografi
Bengt Eriksson, "Narkissos". Signerad. Färglitogra..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:32
-
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:47 -
6411 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014). Signerad, numrerad 3..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:12 -
6296 Färglitografi
Carl Fredrik Reuterswärd (1934-2016), Sverige. Sig..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:10