LIGHTING / Wall lamps / Wall lamp 10695094
*
nr 1069 5094
WALL LAMP
mässing och glas, height: 37 cm,
mässing och glas, höjd: 37 cm
Estimate:
800
Sold:
SEK 300
Auction date:
Monday November 14 2016
at 19:10:06
- Bid history
Time
Bidder
Bid
9/11 22:15:02
1
Vinnande bud
- Thema-auction
Nov 14
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.
Read more about 50/60-tal
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: mässing och glas väggbelysning vägglampa
-
6386 WALL SCONCES
one pair. Height: 41, 5 cm,
Present: SEK 450
Auction ends
this Monday
12 jan at 20:40
-
6630 WALL BRACKET M..
white metal. Height: 33 cm, diameter: 21 cm,
Auction ends
this Monday
12 jan at 19:11
-
6734 WALL LAMP
på trskivak, brass, opalglas, lampans höjd 20 cm, ..//
Auction ends
this Monday
12 jan at 20:06
*
WALL LAMP
Read more about 50/60-tal
nr 1069 5094
WALL LAMP
mässing och glas, height: 37 cm,
mässing och glas, höjd: 37 cm
| Estimate: | 800 |
|---|---|
| Sold: | SEK 300 |
| Auction date: |
Monday November 14 2016 |
- Bid history
| Time | Bidder | Bid |
|---|---|---|
| 9/11 22:15:02 | 1 | Vinnande bud |
- Thema-auction
Nov 14
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.
Read more about 50/60-tal
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: mässing och glas väggbelysning vägglampa
-
6386 WALL SCONCES
one pair. Height: 41, 5 cm,
Present: SEK 450
Auction ends
this Monday
12 jan at 20:40 -
6630 WALL BRACKET M..
white metal. Height: 33 cm, diameter: 21 cm,
Auction ends
this Monday
12 jan at 19:11 -
6734 WALL LAMP
på trskivak, brass, opalglas, lampans höjd 20 cm, ..//
Auction ends
this Monday
12 jan at 20:06



