GLASS & CERAMICS / Ceramics / Skålfat 3854126
*
nr 385 4126
Skålfat
Lenght: ()
keramik, Allpass, Danmark, längd: 36, (nagg)
Estimate:
100
Auction date:
Monday November 7 2005
at 16:00:00
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: allpass danmark dansk danska danskt europa keramik nagg norden skandinavien skandinavisk skålfat
-
7188 VASES
+ tea boxes. 5 pcs, China, porcelain. Height: 5-13..//
Auction ends
in a week
26 jan at 19:45
*
Skålfat
nr 385 4126
Skålfat
Lenght: ()
keramik, Allpass, Danmark, längd: 36, (nagg)
| Estimate: | 100 |
|---|---|
| Auction date: |
Monday November 7 2005 |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: allpass danmark dansk danska danskt europa keramik nagg norden skandinavien skandinavisk skålfat
-
7188 VASES
+ tea boxes. 5 pcs, China, porcelain. Height: 5-13..//
Auction ends
in a week
26 jan at 19:45



