GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Keramik 5005023
*
nr 500 5023
Keramik
5 del. 1950-tal, bl.a Picknick
Utrop:
100 kr
Såld:
250 kr
Sista tid för bud online:
måndag 10 december 2007
kl 17:12:26
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
6/12 12:14:07
1
100 kr
7/12 11:09:35
2
150 kr
10/12 12:41:01
3
200 kr
10/12 17:06:29
4
Vinnande bud
- Tema
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: a picknick keramik
-
7066 Skulptur
Gudmundur Einarsson, Island, Valross. Keramik. Län..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:36
-
7040 Skulptur/sparb..
Gustavsberg, Lisa Larson (1931-2024), Sverige. Gun..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:56
-
7188 Vaser
+ tedosor. 5 st, Kina, Porslin. Höjd: 5-13 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:45
*
Keramik
nr 500 5023
Keramik
5 del. 1950-tal, bl.a Picknick
| Utrop: | 100 kr |
|---|---|
| Såld: | 250 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 10 december 2007 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 6/12 12:14:07 | 1 | 100 kr |
| 7/12 11:09:35 | 2 | 150 kr |
| 10/12 12:41:01 | 3 | 200 kr |
| 10/12 17:06:29 | 4 | Vinnande bud |
- Tema
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: a picknick keramik
-
7066 Skulptur
Gudmundur Einarsson, Island, Valross. Keramik. Län..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:36 -
7040 Skulptur/sparb..
Gustavsberg, Lisa Larson (1931-2024), Sverige. Gun..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:56 -
7188 Vaser
+ tedosor. 5 st, Kina, Porslin. Höjd: 5-13 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:45




