KONST / Litografier / Serigrafi 11887422
nr 1188 7422
Maiken Wahlgren
(1923-1988), Sverige
Serigrafi, Signerad, daterad 1978, numrerad 14/300. Motivet: 42x60 cm
Maiken Banner-Wahlgren, svensk bildkonstnär och konsthantverkare född 1923 i Göteborg, död 1988.
Utrop:
400 kr
Såld:
350 kr
måndag 4 juni 2018
kl 19:37:51
150 kr
150 kr
150 kr (Budbetjänt)
250 kr
250 kr
250 kr (Budbetjänt)
300 kr
Maiken Wahlgren
Läs mer om Maiken Wahlgren