Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Pastel 13903244



*

nr 1390 3244


Valfrid Nelson

(1849-1930), Sverige


Valfrid Nelson (1849-1930), Sweden. Kustklippor. Signed, 58x28, outer dimensions including frame: 69x40,


PASTEL, Kustklippor. Signerad, 58x28, yttermått inklusive ram: 69x40 cm


Valfrid Nelson, Swedish painter born 1849, dead 1930.

Estimate:

800

Sold:

SEK 500

Auction date:

Monday April 12 2021
at 19:58:56


  • Bid history
Time Bidder Bid
12/4 19:51:56 1      Vinnande bud



  • Artist/Designer

Valfrid Nelson

Valfrid Nelson, Swedish painter born 1849, dead 1930.

Read more about Valfrid Nelson
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller färgkrita kustklippor pastell svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige valfrid nelson vattenfärg
  • 8360 PASTEL
    Monogramsignerad AE, modell, sheet: 36x25 cm, oute..//
     

    Auction ends
    this Monday
    26 jan at 18:11
  • 8204 PASTEL
    unidentified artist. No signature, indoor picture,..//
     

    Auction ends
    this Monday
    26 jan at 20:18




Ladda ner broschyr