GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Vas 9255131
*
nr 925 5131
Vas
Uppsala Ekeby Ingrid Atterberg, "Spiral", höjd: 27, 5
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 17 november 2014
kl 19:24:16
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
17/11 13:32:46
1
Vinnande bud
- Tema
17 nov
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.
Läs mer om 50/60-tal
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik vas
-
6760 Vas
Ernest Gordon (1926-2008), Sverige. Ã…fors, brunton..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:08
-
6065 Vas
Hugo Elmqvist (1862-1930), Sverige. Jugend, brons,..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:55
-
6530 Vas
Jugend, Rörstrand, relief. Höjd: 13 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:06
-
6466 Vas
Mari Simmulson (1911-2000), Sverige. Upsala-Ekeby...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:08
-
6446 Vas
Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Ur Karneval, G..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:09
-
7188 Vaser
+ tedosor. 5 st, Kina, Porslin. Höjd: 5-13 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:45
*
Vas
Läs mer om 50/60-tal
nr 925 5131
Vas
Uppsala Ekeby Ingrid Atterberg, "Spiral", höjd: 27, 5
| Utrop: | 600 kr |
|---|---|
| Såld: | 300 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 17 november 2014 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 17/11 13:32:46 | 1 | Vinnande bud |
- Tema
17 nov
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.
Läs mer om 50/60-tal
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik vas
-
6760 Vas
Ernest Gordon (1926-2008), Sverige. Ã…fors, brunton..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:08 -
6065 Vas
Hugo Elmqvist (1862-1930), Sverige. Jugend, brons,..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:55 -
6530 Vas
Jugend, Rörstrand, relief. Höjd: 13 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:06
-
6466 Vas
Mari Simmulson (1911-2000), Sverige. Upsala-Ekeby...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:08 -
6446 Vas
Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Ur Karneval, G..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:09 -
7188 Vaser
+ tedosor. 5 st, Kina, Porslin. Höjd: 5-13 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:45



