ÖVRIGT / Speglar / Spegel 9478112
*
nr 947 8112
Spegel
Nyrokoko, 52x58
Kondition: skadad
Utrop:
600 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 9 mars 2015
kl 19:58:57
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
3/3 23:12:41
1
200 kr
5/3 16:16:04
2
400 kr
6/3 23:34:18
3
300 kr
6/3 23:34:18
2
350 kr (Budbetjänt)
6/3 23:34:34
3
400 kr
6/3 23:34:34
2
400 kr (Budbetjänt)
9/3 16:37:24
4
Vinnande bud
9/3 19:02:20
5
500 kr
9/3 19:02:21
4
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Nyrokoko
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nyrokoko spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:24
-
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:33
-
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:02
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:30
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:49
*
Spegel
Kondition: skadad
Läs om budbetjänten
nr 947 8112
Spegel
Nyrokoko, 52x58
Kondition: skadad
| Utrop: | 600 kr |
|---|---|
| Såld: | 500 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 9 mars 2015 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 3/3 23:12:41 | 1 | 200 kr |
| 5/3 16:16:04 | 2 | 400 kr |
| 6/3 23:34:18 | 3 | 300 kr |
| 6/3 23:34:18 | 2 | 350 kr (Budbetjänt) |
| 6/3 23:34:34 | 3 | 400 kr |
| 6/3 23:34:34 | 2 | 400 kr (Budbetjänt) |
| 9/3 16:37:24 | 4 | Vinnande bud |
| 9/3 19:02:20 | 5 | 500 kr |
| 9/3 19:02:21 | 4 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Nyrokoko
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nyrokoko spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:24 -
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:33 -
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:02 -
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:30 -
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:49



