KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13931022
nr 1393 1022
Gunnar Torhamn
(1894-1965), Sverige
Oljemålning, Gunnar Torhamn (1894-1965), Signerad, båtbyggare. Olja på pannå, 44x55cm, yttermått inklusive ram: 66x75cm
Gunnar Torhamn, svensk bildkonstnär född 1894, död 1965.
Utrop:
8.000 kr
Såld:
11.000 kr
måndag 26 april 2021
kl 21:05:03
10.000 kr
7.800 kr
8.000 kr (Budbetjänt)
8.200 kr
8.400 kr (Budbetjänt)
9.000 kr
9.200 kr (Budbetjänt)
10.000 kr
10.000 kr (Budbetjänt)
10.500 kr
- Klassiska
26 apr
Klassiska
Läs mer om Klassiska
Gunnar Torhamn
Läs mer om Gunnar Torhamn