GLASS & CERAMICS / Ceramics / Fruktskål 3022555
*
nr 302 2555
Fruktskål
Lenght: ()
keramik, BS Gustavsberg, dia 40,(Nagg)
Estimate:
100
Sold:
SEK 300
Auction date:
Monday Mars 1 2004
at 16:00:00
- Bid history
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bs gustavsberg fruktskål keramik nagg
-
7188 VASES
+ tea boxes. 5 pcs, China, porcelain. Height: 5-13..//
Auction ends
in a week
26 jan at 19:45
*
Fruktskål
nr 302 2555
Fruktskål
Lenght: ()
keramik, BS Gustavsberg, dia 40,(Nagg)
| Estimate: | 100 |
|---|---|
| Sold: | SEK 300 |
| Auction date: |
Monday Mars 1 2004 |
- Bid history
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bs gustavsberg fruktskål keramik nagg
-
7188 VASES
+ tea boxes. 5 pcs, China, porcelain. Height: 5-13..//
Auction ends
in a week
26 jan at 19:45



