Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  GLASS & CERAMICS / Ceramics / FruktskÃ¥l 3022555



*

nr 302 2555


Fruktskål

Lenght: ()


keramik, BS Gustavsberg, dia 40,(Nagg)


Estimate:

100

Sold:

SEK 300

Auction date:

Monday Mars 1 2004
at 16:00:00


  • Bid history
Time Bidder Bid
26/2 17:20:27 1      150 kr
29/2 19:06:52 2      200 kr
1/3 15:45:44 1      hidden*


  • Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: bs gustavsberg fruktskål keramik nagg
  • 7188 VASES
    + tea boxes. 5 pcs, China, porcelain. Height: 5-13..//
     

    Auction ends
    in a week
    26 jan at 19:45




Ladda ner broschyr