ÖVRIGT / Speglar / Spegel 6082016
*
nr 608 2016
Spegel
Förgylld, "sol", höjd: 80
Utrop:
100 kr
Såld:
2.200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 2 november 2009
kl 19:08:53
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
27/10 13:42:37
1
2.000 kr
28/10 08:37:00
2
200 kr
30/10 09:02:10
3
400 kr
30/10 09:02:35
3
500 kr
30/10 09:02:55
3
600 kr
30/10 09:03:25
3
700 kr
30/10 09:03:47
3
800 kr
30/10 09:04:17
3
1.000 kr
30/10 09:07:27
3
1.500 kr
2/11 16:53:19
4
2.000 kr
2/11 17:05:15
1
Vinnande bud
2/11 19:03:45
4
2.100 kr
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 20:24
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 20:33
-
7074 Spegel
Gustaviansk stil. Bronserad. 45x34 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 20:02
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 18:30
-
6668 Spegel
Rokokostil, bronsead, ca 96x55 cm
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 19:54
*
Spegel
nr 608 2016
Spegel
Förgylld, "sol", höjd: 80
| Utrop: | 100 kr |
|---|---|
| Såld: | 2.200 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 2 november 2009 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 27/10 13:42:37 | 1 | 2.000 kr |
| 28/10 08:37:00 | 2 | 200 kr |
| 30/10 09:02:10 | 3 | 400 kr |
| 30/10 09:02:35 | 3 | 500 kr |
| 30/10 09:02:55 | 3 | 600 kr |
| 30/10 09:03:25 | 3 | 700 kr |
| 30/10 09:03:47 | 3 | 800 kr |
| 30/10 09:04:17 | 3 | 1.000 kr |
| 30/10 09:07:27 | 3 | 1.500 kr |
| 2/11 16:53:19 | 4 | 2.000 kr |
| 2/11 17:05:15 | 1 | Vinnande bud |
| 2/11 19:03:45 | 4 | 2.100 kr |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 20:24 -
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 20:33 -
7074 Spegel
Gustaviansk stil. Bronserad. 45x34 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 20:02 -
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 18:30 -
6668 Spegel
Rokokostil, bronsead, ca 96x55 cm
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 19:54



