ÖVRIGT / Speglar / Spegel 13656513
*
nr 1365 6513
Spegel
Nyrokoko, 76x63 cm
Utrop:
500 kr
Såld:
450 kr
Sista tid för bud online:
måndag 7 december 2020
kl 20:59:53
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
30/11 22:43:36
1
200 kr
4/12 23:27:22
2
150 kr
4/12 23:27:23
1
200 kr (Budbetjänt)
5/12 16:18:54
3
400 kr
5/12 16:21:50
3
350 kr
5/12 19:22:11
3
300 kr
6/12 04:20:57
1
300 kr
6/12 04:20:57
3
350 kr (Budbetjänt)
6/12 22:21:00
4
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Nyrokoko
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nyrokoko spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24
-
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33
-
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:49
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1365 6513
Spegel
Nyrokoko, 76x63 cm
| Utrop: | 500 kr |
|---|---|
| Såld: | 450 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 7 december 2020 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 30/11 22:43:36 | 1 | 200 kr |
| 4/12 23:27:22 | 2 | 150 kr |
| 4/12 23:27:23 | 1 | 200 kr (Budbetjänt) |
| 5/12 16:18:54 | 3 | 400 kr |
| 5/12 16:21:50 | 3 | 350 kr |
| 5/12 19:22:11 | 3 | 300 kr |
| 6/12 04:20:57 | 1 | 300 kr |
| 6/12 04:20:57 | 3 | 350 kr (Budbetjänt) |
| 6/12 22:21:00 | 4 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Nyrokoko
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nyrokoko spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24 -
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33 -
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02 -
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30 -
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:49



