GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Formar 17188077
*
nr 1718 8077
Formar
Keramik, diverse, 6 del
Utrop:
800 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 25 augusti 2025
kl 19:05:11
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
24/8 18:08:02
1
500 kr
25/8 18:49:10
2
Vinnande bud
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: formar keramik
-
7043 Askfat
Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Domino, Gustav..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:47
-
6613 Bojaner
2 st, Kina. Höjd: 15-19 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:01
-
6757 Dosa
porslin och mässing. Diameter: 15 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:55
-
6066 Fat
+ skålar, 6 delar, Imaridekor, Kina & Japan, Dia 1..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:13
-
6539 Fat
Royal Copenhagen, 1700-tal. 39x31
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:24
-
7015 Kakelplattor
27 st, Holland, 1700-tal, 13,5x13,5 ca
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:07
*
Formar
nr 1718 8077
Formar
Keramik, diverse, 6 del
| Utrop: | 800 kr |
|---|---|
| Såld: | 600 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 25 augusti 2025 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 24/8 18:08:02 | 1 | 500 kr |
| 25/8 18:49:10 | 2 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: formar keramik
-
7043 Askfat
Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Domino, Gustav..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:47 -
6613 Bojaner
2 st, Kina. Höjd: 15-19 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:01 -
6757 Dosa
porslin och mässing. Diameter: 15 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:55
-
6066 Fat
+ skålar, 6 delar, Imaridekor, Kina & Japan, Dia 1..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:13 -
6539 Fat
Royal Copenhagen, 1700-tal. 39x31
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:24 -
7015 Kakelplattor
27 st, Holland, 1700-tal, 13,5x13,5 ca
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:07



