KONST / Oljemålningar / Oljemålning 17499178
*
nr 1749 9178
Inger Rydén
(f. 1944), Sverige
Oljemålning, "Havet sjunger". Signerad, daterad -73. Olja på duk, 58x53 cm, yttermått inklusive ram: 63x69 cm
Inger Rydén, född 1944 i Uppsala, svensk målare och illustratör.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 8 december 2025
kl 18:06:49
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
2/12 01:05:07
1
100 kr
7/12 14:25:18
2
Vinnande bud
8/12 17:59:25
3
300 kr
8/12 17:59:25
2
350 kr (Budbetjänt)
8/12 17:59:29
3
450 kr
8/12 17:59:29
2
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Tema
8 dec
Kvinnliga Konstnärer
För att uppmärksamma det kvinnliga konstnärskapet anordnar Metropol Auktioner en auktion med kvinnliga konstnärer. Auktionen innebär en resa genom konsthistorien med start under andra hälften av 1800- ...
Läs mer om Kvinnliga Konstnärer
- Konstnär/Designer
Inger Rydén
Inger Rydén, född 1944 i Uppsala, svensk målare och illustratör.
Läs mer om Inger Rydén
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: inger rydén olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:22
-
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:06
-
8105 Oljemålning
Ingrid Tollman. Signerad, daterad a tergo 2022. Ol..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:55
-
8059 Oljemålning
J W Wallander, 1845, Föreställande Daniel Sandell...//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:18
-
8047 Oljemålning
Maja Holtermann-Bergh (1899-1993), Sverige. Interi..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:45
*
Inger Rydén
Inger Rydén, född 1944 i Uppsala, svensk målare och illustratör.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Kvinnliga Konstnärer
Läs mer om Inger Rydén
nr 1749 9178
Inger Rydén
(f. 1944), Sverige
Oljemålning, "Havet sjunger". Signerad, daterad -73. Olja på duk, 58x53 cm, yttermått inklusive ram: 63x69 cm
Inger Rydén, född 1944 i Uppsala, svensk målare och illustratör.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 500 kr |
| Såld: | 500 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 8 december 2025 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 2/12 01:05:07 | 1 | 100 kr |
| 7/12 14:25:18 | 2 | Vinnande bud |
| 8/12 17:59:25 | 3 | 300 kr |
| 8/12 17:59:25 | 2 | 350 kr (Budbetjänt) |
| 8/12 17:59:29 | 3 | 450 kr |
| 8/12 17:59:29 | 2 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Tema
8 dec
Kvinnliga Konstnärer
För att uppmärksamma det kvinnliga konstnärskapet anordnar Metropol Auktioner en auktion med kvinnliga konstnärer. Auktionen innebär en resa genom konsthistorien med start under andra hälften av 1800- ...
Läs mer om Kvinnliga Konstnärer
- Konstnär/Designer
Inger Rydén
Inger Rydén, född 1944 i Uppsala, svensk mÃ¥lare och illustratör.Läs mer om Inger Rydén
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: inger rydén olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:20 -
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:22 -
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:06
-
8105 Oljemålning
Ingrid Tollman. Signerad, daterad a tergo 2022. Ol..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:55 -
8059 Oljemålning
J W Wallander, 1845, Föreställande Daniel Sandell...//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:18 -
8047 Oljemålning
Maja Holtermann-Bergh (1899-1993), Sverige. Interi..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:45



