KONST / Litografier / Färglitografi 11277038
*
nr 1127 7038
Jan Stenvinkel
(1933-1989), Sverige
Färglitografi, Jan Stenvinkel (1933-1989), 59/150, motivet: 75x50
Jan Stenvinkel, svensk målare, tecknare och grafiker född i Stockholm 1933, död 1989.
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 4 september 2017
kl 18:06:55
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
4/9 15:30:55
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Jan Stenvinkel
Jan Stenvinkel, svensk målare, tecknare och grafiker född i Stockholm 1933, död 1989.
Läs mer om Jan Stenvinkel
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik jan stenvinkel litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6448 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:13
-
6223 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:54
-
6348 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:43
-
7085 Färglitografi
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 15/100,..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:31
-
7082 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:12
-
7083 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:50
*
Jan Stenvinkel
Jan Stenvinkel, svensk målare, tecknare och grafiker född i Stockholm 1933, död 1989.
Läs mer om Jan Stenvinkel
nr 1127 7038
Jan Stenvinkel
(1933-1989), Sverige
Färglitografi, Jan Stenvinkel (1933-1989), 59/150, motivet: 75x50
Jan Stenvinkel, svensk målare, tecknare och grafiker född i Stockholm 1933, död 1989.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 1.000 kr |
| Såld: | 700 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 4 september 2017 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 4/9 15:30:55 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Jan Stenvinkel
Jan Stenvinkel, svensk mÃ¥lare, tecknare och grafiker född i Stockholm 1933, död 1989.Läs mer om Jan Stenvinkel
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik jan stenvinkel litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6448 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:13 -
6223 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:54 -
6348 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:43
-
7085 Färglitografi
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 15/100,..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:31 -
7082 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:12 -
7083 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:50



