MÖBLER / Byråar, sekretärer / Byrå 4616358
nr 461 6358
Byrå
NK, längd: 60, djup: 40, höjd: 75, [skada; spricka; repa; nagg eller slitage]
Utrop:
100 kr
tisdag 10 april 2007
kl 16:38:05
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Tenn
Metalliskt grundämne; Sn. Förekommer främst i mineralet kasseteri; tennsten.
Silver
Mässing
Farstagods