ÖVRIGT / Speglar / Spegel 7201585
*
nr 720 1585
Spegel
Empirestil, 0 1900, höjd: 130
Utrop:
2.000 kr
Såld:
3.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 17 oktober 2011
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
15/10 15:33:55
1
2.000 kr
16/10 19:50:09
2
2.000 kr
16/10 19:56:26
2
2.200 kr
16/10 20:23:38
1
2.600 kr
16/10 20:33:11
2
2.400 kr
16/10 20:34:22
2
2.600 kr
16/10 20:35:10
2
Vinnande bud
16/10 22:16:20
1
2.800 kr
16/10 22:19:10
1
3.000 kr
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: empire empirestil karl johan karl johan-stil spegel speglar
-
6256 Bordsspegel
nyrokoko. 72x67 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:09
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:15
-
6023 Spegel
62x118 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:35
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:53
-
6383 Spegel
Gustaviansk stil, 1900-tal, 75x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:32
-
6298 Spegel
intarsia, mahogny, 90x54 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:23
*
Spegel
nr 720 1585
Spegel
Empirestil, 0 1900, höjd: 130
Utrop: | 2.000 kr |
---|---|
Såld: | 3.000 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 17 oktober 2011 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
15/10 15:33:55 | 1 | 2.000 kr |
16/10 19:50:09 | 2 | 2.000 kr |
16/10 19:56:26 | 2 | 2.200 kr |
16/10 20:23:38 | 1 | 2.600 kr |
16/10 20:33:11 | 2 | 2.400 kr |
16/10 20:34:22 | 2 | 2.600 kr |
16/10 20:35:10 | 2 | Vinnande bud |
16/10 22:16:20 | 1 | 2.800 kr |
16/10 22:19:10 | 1 | 3.000 kr |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: empire empirestil karl johan karl johan-stil spegel speglar
-
6256 Bordsspegel
nyrokoko. 72x67 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:09 -
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:15 -
6023 Spegel
62x118 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:35
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:53 -
6383 Spegel
Gustaviansk stil, 1900-tal, 75x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:32 -
6298 Spegel
intarsia, mahogny, 90x54 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:23