BELYSNING / Ljusstakar & kandelabrar / Ljusstake 10028240
*
nr 1002 8240
Ljusstake
keramik, Nittsjö, längd: 40 cm
Utrop:
400 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 14 december 2015
kl 19:08:17
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
14/12 12:20:46
1
100 kr
14/12 16:04:16
2
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik ljusstakar ljusstake nittsjö
-
8011 Ljusstakar
2 st, 1800-tal, Tenn, bland annat H Kaften Borgå. ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:27
-
8010 Ljusstakar
Ett par, mässing, 1800-tal, Pärlkant. Höjd: 17 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:30
*
Ljusstake
nr 1002 8240
Ljusstake
keramik, Nittsjö, längd: 40 cm
| Utrop: | 400 kr |
|---|---|
| Såld: | 150 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 14 december 2015 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 14/12 12:20:46 | 1 | 100 kr |
| 14/12 16:04:16 | 2 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik ljusstakar ljusstake nittsjö
-
8011 Ljusstakar
2 st, 1800-tal, Tenn, bland annat H Kaften Borgå. ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:27 -
8010 Ljusstakar
Ett par, mässing, 1800-tal, Pärlkant. Höjd: 17 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:30



