Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  BELYSNING / Ljusstakar & kandelabrar / Ljusstake 10028240



*

nr 1002 8240


Ljusstake

keramik, Nittsjö, längd: 40 cm


Utrop:

400 kr

Såld:

150 kr

Sista tid för bud online:

måndag 14 december 2015
kl 19:08:17


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
14/12 12:20:46 1      100 kr
14/12 16:04:16 2      Vinnande bud



  • Specialauktion
  • Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik ljusstakar ljusstake nittsjö
  • 8011 Ljusstakar
    2 st, 1800-tal, Tenn, bland annat H Kaften Borgå. ..//
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    26 jan kl 20:27
  • 8010 Ljusstakar
    Ett par, mässing, 1800-tal, Pärlkant. Höjd: 17 cm
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    26 jan kl 19:30




Ladda ner broschyr