Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  BELYSNING / Ljusstakar & kandelabrar / Ljusstakar 11075397



*

nr 1107 5397


Ljusstakar

+ assietter + kanna, Gefle


Utrop:

500 kr

Såld:

100 kr

Sista tid för bud online:

måndag 8 maj 2017
kl 18:24:00


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
8/5 12:42:43 1      Vinnande bud


  • Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: assiett assietter desserttallrik gefle kanna ljusstakar ljusstake svensk keramik svenska keramiker tallrikar
  • 6702 Appliquer
    ett par, "Törne", Ikeas 1700-talsserie, 1990-tal. ..//
     

    Auktionen avslutas
    nästa vecka
    19 jan kl 18:19
  • 6701 Appliquer
    ett par, "Törne", Ikeas 1700-talsserie, 1990-tal. ..//
     

    Auktionen avslutas
    nästa vecka
    19 jan kl 18:18
  • 7018 Ljusstakar
    3 st, mässing. Höjd: 22-32 cm
     

    Auktionen avslutas
    nästa vecka
    19 jan kl 18:50




Ladda ner broschyr