KONST / Ramar / Ram 7336038
*
nr 733 6038
Ram
med bemålat oljetryck, ramens innermått: 14, 5x11
Utrop:
300 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 9 januari 2012
kl 17:24:48
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
23/12 11:42:18
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bemålat oljetryck ram ramar
-
6665 Akrylmålning
Ann Makander (f. 1954), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
12 jan kl 20:08
-
6536 Blyerts
Maria Röhl (1801-1875), Signerad, daterad 11/1 183..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
12 jan kl 18:57
-
6613 Bojaner
2 st, Kina. Höjd: 15-19 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
12 jan kl 20:19
-
6757 Dosa
porslin och mässing. Diameter: 15 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
12 jan kl 18:53
-
6436 Etsning
Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", oramat l..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
12 jan kl 19:33
-
6506 Färglitografi
Erik Höglund (1932-1998), Sverige. Komposition, or..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
12 jan kl 18:29
*
Ram
nr 733 6038
Ram
med bemålat oljetryck, ramens innermått: 14, 5x11
| Utrop: | 300 kr |
|---|---|
| Såld: | 100 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 9 januari 2012 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 23/12 11:42:18 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bemålat oljetryck ram ramar
-
6665 Akrylmålning
Ann Makander (f. 1954), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
12 jan kl 20:08 -
6536 Blyerts
Maria Röhl (1801-1875), Signerad, daterad 11/1 183..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
12 jan kl 18:57 -
6613 Bojaner
2 st, Kina. Höjd: 15-19 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
12 jan kl 20:19
-
6757 Dosa
porslin och mässing. Diameter: 15 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
12 jan kl 18:53 -
6436 Etsning
Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", oramat l..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
12 jan kl 19:33 -
6506 Färglitografi
Erik Höglund (1932-1998), Sverige. Komposition, or..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
12 jan kl 18:29



