Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / OljemÃ¥lningar / OljemÃ¥lning 11576048



*

nr 1157 6048


Alfred Wetterström

(1863-1934), Sverige


Oljemålning, Alfred Wetterström (1863-1934), signerad och daterad Alf Wetterström 1894, Riddarholmen, 56x85


Kondition: skadad ram

Alfred Wetterström, svensk bildkonstnär född 1863, död 1934.

Utrop:

3.000 kr

Såld:

4.400 kr

Sista tid för bud online:

måndag 22 januari 2018
kl 20:50:47


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
21/1 19:03:42 1      2.000 kr
22/1 19:58:30 2      3.200 kr
22/1 20:38:46 3      2.800 kr
22/1 20:38:46 2      3.000 kr (Budbetjänt)
22/1 20:39:55 3      3.600 kr
22/1 20:40:49 4      3.600 kr
22/1 20:40:49 3      3.600 kr (Budbetjänt)
22/1 20:42:53 2      4.200 kr
22/1 20:45:12 3      4.200 kr
22/1 20:45:12 2      4.200 kr (Budbetjänt)
22/1 20:45:47 3      Vinnande bud


Läs om budbetjänten

  • Tema
  • 22 jan

Stockholm

På Tema Stockholm den 22 januari har vi samlat oljemålningar, akvareller och blandtekniker, litografier och serigrafier, etsningar, gravyrer, och träsnitt av konstnärer som Wilhelm Behm, Ferdinand Bob ...



Läs mer om Stockholm

  • Konstnär/Designer

Alfred Wetterström

Alfred Wetterström, svensk bildkonstnär född 1863, död 1934.

Läs mer om Alfred Wetterström
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: alfred wetterström gamla stan olja oljemålning oljemålningar riddarholmen stockholm stockholmiana stockholmsmotiv
  • 6364 OljemÃ¥lning
    Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 18:34
  • 6747 OljemÃ¥lning
    Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 18:37
  • 3029 OljemÃ¥lning
    Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 20:37
  • 6732 OljemÃ¥lning
    Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 20:01
  • 3025 OljemÃ¥lning
    Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 19:10
  • 7099 OljemÃ¥lning
    Birgitta Sundström Jonsdotter. Signerad, daterad 1..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 20:49




Ladda ner broschyr