GLASS & CERAMICS / Ceramics / Bowl 5897047
*
nr 589 7047
BOWL
ceramics, signature, height: 11,
keramik, signerad, höjd: 11
Estimate:
100
Sold:
SEK 150
Auction date:
Monday June 29 2009
at 17:54:01
- Bid history
Time
Bidder
Bid
28/6 01:29:27
1
100 kr
29/6 12:32:57
2
Vinnande bud
29/6 12:33:19
2
justering av budtak
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik skål
-
8068 DISH
+ egg, ceramics, Paradisverkstan, Öland. Diameter:..//
Auction ends
in a week
26 jan at 18:27
-
8090 DISH
Höganäs + 5 st djupa tallrikar Gabriel. Width: 33 ..//
Auction ends
in a week
26 jan at 20:29
-
8079 VASE AND COVER
Gustavsberg, Sweden. Height: 26 cm,
Auction ends
in a week
26 jan at 19:07
-
7188 VASES
+ tea boxes. 5 pcs, China, porcelain. Height: 5-13..//
Auction ends
in a week
26 jan at 19:45
-
8069 VASES
2 pcs, porcelain, painted. Height: 27-31,
Auction ends
in a week
26 jan at 18:53
*
BOWL
nr 589 7047
BOWL
ceramics, signature, height: 11,
keramik, signerad, höjd: 11
| Estimate: | 100 |
|---|---|
| Sold: | SEK 150 |
| Auction date: |
Monday June 29 2009 |
- Bid history
| Time | Bidder | Bid |
|---|---|---|
| 28/6 01:29:27 | 1 | 100 kr |
| 29/6 12:32:57 | 2 | Vinnande bud |
| 29/6 12:33:19 | 2 | justering av budtak |
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik skål
-
8068 DISH
+ egg, ceramics, Paradisverkstan, Öland. Diameter:..//
Auction ends
in a week
26 jan at 18:27 -
8090 DISH
Höganäs + 5 st djupa tallrikar Gabriel. Width: 33 ..//
Auction ends
in a week
26 jan at 20:29 -
8079 VASE AND COVER
Gustavsberg, Sweden. Height: 26 cm,
Auction ends
in a week
26 jan at 19:07
-
7188 VASES
+ tea boxes. 5 pcs, China, porcelain. Height: 5-13..//
Auction ends
in a week
26 jan at 19:45 -
8069 VASES
2 pcs, porcelain, painted. Height: 27-31,
Auction ends
in a week
26 jan at 18:53



