Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  GLASS & CERAMICS / Ceramics / Bowl 5897047



*

nr 589 7047


BOWL

ceramics, signature, height: 11,


keramik, signerad, höjd: 11


Estimate:

100

Sold:

SEK 150

Auction date:

Monday June 29 2009
at 17:54:01


  • Bid history
Time Bidder Bid
28/6 01:29:27 1      100 kr
29/6 12:32:57 2      Vinnande bud
29/6 12:33:19 2      justering av budtak



  • Specialauktion
  • Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik skål
  • 8068 DISH
    + egg, ceramics, Paradisverkstan, Öland. Diameter:..//
     

    Auction ends
    in a week
    26 jan at 18:27
  • 8090 DISH
    Höganäs + 5 st djupa tallrikar Gabriel. Width: 33 ..//
     

    Auction ends
    in a week
    26 jan at 20:29
  • 8079 VASE AND COVER
    Gustavsberg, Sweden. Height: 26 cm,
     

    Auction ends
    in a week
    26 jan at 19:07
  • 7188 VASES
    + tea boxes. 5 pcs, China, porcelain. Height: 5-13..//
     

    Auction ends
    in a week
    26 jan at 19:45
  • 8069 VASES
    2 pcs, porcelain, painted. Height: 27-31,
     

    Auction ends
    in a week
    26 jan at 18:53




Ladda ner broschyr