KONST / Litografier / Färgseriegrafi 12678241
*
nr 1267 8241
Jean-Pierre Vasarely (Yvaral)
(1934-2002), Frankrike
Färgseriegrafi, Komposition. Signerad, numrerad 136/200. Motivet: 61x61 cm
Jean-Pierre Vasarely (Yvaral), fransk bildkonstnär född 1934, död 2002.
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 5 augusti 2019
kl 20:06:35
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
3/8 08:55:08
1
1.500 kr
5/8 20:00:02
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Jean-Pierre Vasarely (Yvaral)
Jean-Pierre Vasarely (Yvaral), fransk bildkonstnär född 1934, död 2002.
Läs mer om Jean-Pierre Vasarely (Yvaral)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa frankrike fransk fransk designer fransk konstnär franska franska konstnärer franskt franskt måleri färgseriegrafi jean-pierre vasarely komposition litografier yvaral
-
9380 Färglitografi
Alain Soucasse (f. 1951), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:17
-
9037 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:08
-
9038 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:12
-
9036 Färglitografi
Camilla Pyk (f. 1966), Sverige. Signerad, numrerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:55
-
8264 Färglitografi
Jan Roede. Signerad, numrerad 87/100, daterad 1993..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:29
-
9084 Färglitografi
Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:41
*
Jean-Pierre Vasarely (Yvaral)
Jean-Pierre Vasarely (Yvaral), fransk bildkonstnär född 1934, död 2002.
Läs mer om Jean-Pierre Vasarely (Yvaral)
nr 1267 8241
Jean-Pierre Vasarely (Yvaral)
(1934-2002), Frankrike
Färgseriegrafi, Komposition. Signerad, numrerad 136/200. Motivet: 61x61 cm
Jean-Pierre Vasarely (Yvaral), fransk bildkonstnär född 1934, död 2002.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.000 kr |
Såld: | 1.600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 5 augusti 2019 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
3/8 08:55:08 | 1 | 1.500 kr |
5/8 20:00:02 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Jean-Pierre Vasarely (Yvaral)
Jean-Pierre Vasarely (Yvaral), fransk bildkonstnär född 1934, död 2002.Läs mer om Jean-Pierre Vasarely (Yvaral)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa frankrike fransk fransk designer fransk konstnär franska franska konstnärer franskt franskt måleri färgseriegrafi jean-pierre vasarely komposition litografier yvaral
-
9380 Färglitografi
Alain Soucasse (f. 1951), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:17 -
9037 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:08 -
9038 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:12
-
9036 Färglitografi
Camilla Pyk (f. 1966), Sverige. Signerad, numrerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:55 -
8264 Färglitografi
Jan Roede. Signerad, numrerad 87/100, daterad 1993..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:29 -
9084 Färglitografi
Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:41