ÖVRIGT / Speglar / Spegel 12286098
*
nr 1228 6098
Spegel
Rokokostil, 140x50
Utrop:
1.000 kr
Såld:
2.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 14 januari 2019
kl 19:36:05
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
14/1 17:05:56
1
700 kr
14/1 17:59:37
2
800 kr
14/1 18:06:09
1
1.000 kr
14/1 18:18:59
3
1.000 kr
14/1 18:18:59
1
1.000 kr (Budbetjänt)
14/1 18:40:46
4
1.100 kr
14/1 18:54:47
1
1.200 kr
14/1 18:57:19
4
1.500 kr
14/1 19:02:34
1
1.700 kr
14/1 19:05:33
4
1.700 kr
14/1 19:05:33
1
1.700 kr (Budbetjänt)
14/1 19:06:35
4
1.800 kr
14/1 19:27:14
1
1.900 kr
14/1 19:30:38
4
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rokoko rokoko-stil rokokostil spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24
-
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33
-
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:49
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1228 6098
Spegel
Rokokostil, 140x50
| Utrop: | 1.000 kr |
|---|---|
| Såld: | 2.000 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 14 januari 2019 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 14/1 17:05:56 | 1 | 700 kr |
| 14/1 17:59:37 | 2 | 800 kr |
| 14/1 18:06:09 | 1 | 1.000 kr |
| 14/1 18:18:59 | 3 | 1.000 kr |
| 14/1 18:18:59 | 1 | 1.000 kr (Budbetjänt) |
| 14/1 18:40:46 | 4 | 1.100 kr |
| 14/1 18:54:47 | 1 | 1.200 kr |
| 14/1 18:57:19 | 4 | 1.500 kr |
| 14/1 19:02:34 | 1 | 1.700 kr |
| 14/1 19:05:33 | 4 | 1.700 kr |
| 14/1 19:05:33 | 1 | 1.700 kr (Budbetjänt) |
| 14/1 19:06:35 | 4 | 1.800 kr |
| 14/1 19:27:14 | 1 | 1.900 kr |
| 14/1 19:30:38 | 4 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rokoko rokoko-stil rokokostil spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24 -
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33 -
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02 -
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30 -
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:49



