Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  BELYSNING / Ljusstakar & kandelabrar / Ljusstakar 7451170



*

nr 745 1170


Ljusstakar

1 par, nysilver, Empirestil, höjd: 15


Utrop:

500 kr

Såld:

350 kr

Sista tid för bud online:

måndag 5 mars 2012
kl 18:07:03


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
29/2 14:40:36 1      100 kr
2/3 21:42:31 2      150 kr
4/3 23:30:57 3      250 kr
5/3 08:17:34 1      250 kr
5/3 08:18:11 1      300 kr
5/3 17:52:15 4      Vinnande bud



  • Specialauktion
  • Läs mer...
Nysilver
Legering av koppar, mässing och nickel. Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS. Nysilver kan även vara ett begrepp för när tex bestick är pläterade med silver i ytan och har billigare metaller i stommen.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: empire empirestil karl johan karl johan-stil ljusstakar ljusstake nysilver pläter
  • 6702 Appliquer
    ett par, "Törne", Ikeas 1700-talsserie, 1990-tal. ..//
     

    Auktionen avslutas
    nästa vecka
    19 jan kl 18:19
  • 6701 Appliquer
    ett par, "Törne", Ikeas 1700-talsserie, 1990-tal. ..//
     

    Auktionen avslutas
    nästa vecka
    19 jan kl 18:18
  • 7018 Ljusstakar
    3 st, mässing. Höjd: 22-32 cm
     

    Auktionen avslutas
    nästa vecka
    19 jan kl 18:50




Ladda ner broschyr