KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16558252
nr 1655 8252
Peder Duke
(1938-2003), Sverige
Oljemålning, Signera a Tergo, "Gul Spridning". Signerad a Tergo. Olja på duk, ej spännram, oramad, Bildmått: 95x120. Olja på duken mått: 106x130 cm, oramad
Peder Duke, född 1938 i Stockholm, död 2003, svensk målare och tecknare.
Utrop:
8.000 kr
Såld:
5.000 kr
måndag 4 november 2024
kl 20:16:00
1/11 13:09:53
Peder Duke
Läs mer om Peder Duke