SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Minnespokal 6673319
nr 667 3319
Minnespokal
silver, Förgylld, Ryssland, höjd: 7
måndag 15 november 2010
kl 21:58:04
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver