MÖBLER / Bord / Skrivbord med sideboard 15461048

nr 1546 1048

Arne Vodder

(1926-2009), Danmark

Skrivbord med sideboard, För Sibast Möbler, Danmark, Teak, 1960-tal, flerfärgade lådor. Längd: 179 & 167. Djup: 42 & 80. Höjd: 65 & 75

Kondition: slitage, fläckar, ej märkt, saknar nyckel

Arne Vodder, dansk möbelformgivare född 1926, död 2009.

måndag 5 juni 2023
kl 19:09:28

Arne Vodder

Läs mer om Arne Vodder