GLASS & CERAMICS / Glass / Cake-dish 8139016
nr 813 9016
CAKE-DISH
late 19th century, nickel silver, Dia34, height: 29, små nagg.
Sent 1800-tal, nysilver, Dia34, höjd: 29
Condition: små nagg
1000
SEK 900
Monday Mars 11 2013
at 19:59:23
700 kr
800 kr
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.