KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15327220
*
nr 1532 7220
Carl Gunne
(1893-1979), Sverige
Oljemålning, "Västkusten". Signerad. Olja på duk, 55x82cm, yttermått inklusive ram: 62x89 cm
Carl Gunne, född 1893 i Sundsvall, död 1979, svensk målare.
Följerätt
Utrop:
700 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 3 april 2023
kl 20:51:40
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
2/4 21:10:10
1
300 kr
3/4 20:46:41
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: carl gunne olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:34
-
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:37
-
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:01
-
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:10
-
7147 Oljemålning
Bengt Pettersson (1929-2010), stadsmotiv. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:14
*
Carl Gunne
Carl Gunne, född 1893 i Sundsvall, död 1979, svensk målare.
nr 1532 7220
Carl Gunne
(1893-1979), Sverige
Oljemålning, "Västkusten". Signerad. Olja på duk, 55x82cm, yttermått inklusive ram: 62x89 cm
Carl Gunne, född 1893 i Sundsvall, död 1979, svensk målare.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 700 kr |
| Såld: | 350 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 3 april 2023 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 2/4 21:10:10 | 1 | 300 kr |
| 3/4 20:46:41 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: carl gunne olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:34 -
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:37 -
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:01 -
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:10 -
7147 Oljemålning
Bengt Pettersson (1929-2010), stadsmotiv. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:14



