GLAS OCH KERAMIK / Konstglas / Vas 15385490

nr 1538 5490

Ingegerd Råman

(f. 1943), Sverige

Vas, "Slowfox", Orrefors, svart glasmassa, etikettmärkt och signerad Orrefors. Höjd: ca 22cm, diameter: ca 20 cm

Kondition: mikronagg

Ingegerd Råman, svensk krukmakare och formgivare född 1943

Utrop:

1.000 kr

Såld:

700 kr

måndag 1 maj 2023
kl 19:57:49

29/4 18:35:30 1      Vinnande bud

Ingegerd Råman

Läs mer om Ingegerd Råman
Orrefors glasbruk
Glasbruk anlagt i Småland 1898.