ART / Etchings etc / Keramikskiss 4355029

nr 435 5029

Keramikskiss

Lenght: ()

original, Ewald Dahlskog (1884-1950) för Bobergs Fajansfabrik Gefle, Sverige 1930-tal, blyerts akvarell på skisspapper, vas med blåtonad sida, 59 x 46 cm

Withdrawn

Monday November 6 2006
at 16:00:00

  • Nov 6

TEMA Ewald Dahlskog

Tema oktober på Metropol: G

Read more about TEMA Ewald Dahlskog