KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blyertsteckning 14665114

nr 1466 5114

Lars Englund

(f. 1933), Sverige

Blyertsteckning, "Blixsprängda ekar". Signerad, daterad -49. Bildmått: 8x10cm, yttermått inklusive ram: 24x30cm

Lars Englund, svensk målare och skulptör född i Stockholm 1933.

Utrop:

500 kr

Såld:

100 kr

måndag 9 maj 2022
kl 19:24:37

5/5 08:51:36 1      Vinnande bud

Lars Englund

Läs mer om Lars Englund