MÖBLER / Möbler, övrigt / Pigtittare 4801199
*
nr 480 1199
Pigtittare
1800-tal
Utrop:
100 kr
Såld:
250 kr
Sista tid för bud online:
måndag 20 augusti 2007
kl 17:43:51
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
17/8 13:21:11
1
100 kr
18/8 10:40:20
2
Vinnande bud
18/8 22:11:24
1
200 kr
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: lådspegel möbler pigtittare rakspegel spegel
-
6520 Paraplyställ
Trä. Höjd: 69 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om 10 dagar
12 jan kl 20:26
-
6085 Sängbord
2 st, "Casino", Myrstrand Engström, Bra Bohag, Tin..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
12 jan kl 18:17
*
Pigtittare
nr 480 1199
Pigtittare
1800-tal
| Utrop: | 100 kr |
|---|---|
| Såld: | 250 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 20 augusti 2007 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 17/8 13:21:11 | 1 | 100 kr |
| 18/8 10:40:20 | 2 | Vinnande bud |
| 18/8 22:11:24 | 1 | 200 kr |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: lådspegel möbler pigtittare rakspegel spegel
-
6520 Paraplyställ
Trä. Höjd: 69 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om 10 dagar
12 jan kl 20:26 -
6085 Sängbord
2 st, "Casino", Myrstrand Engström, Bra Bohag, Tin..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
12 jan kl 18:17



