KONST / Oljemålningar / Oljemålning 11576019
*
nr 1157 6019
Carl Abraham Rothstén
(1826-1877)
Oljemålning, Carl Abraham Rothstén (1826-1877), signerad och daterad 1876. Stockholms inlopp, 46x69 cm
Utrop:
30.000 kr
Såld:
25.500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 22 januari 2018
kl 20:47:53
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
22/1 20:00:40
1
25.000 kr
22/1 20:21:43
2
Vinnande bud
- Tema
22 jan
Stockholm
På Tema Stockholm den 22 januari har vi samlat oljemålningar, akvareller och blandtekniker, litografier och serigrafier, etsningar, gravyrer, och träsnitt av konstnärer som Wilhelm Behm, Ferdinand Bob ...
Läs mer om Stockholm
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: carl abraham rothstén marin marinmotiv olja oljemålning oljemålningar stockholm stockholmiana stockholms inlopp stockholmsmotiv
-
6301 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:13
-
6268 Oljemålning
A Fraugde, Marin. Signerad. Olja på duk, 64x98 cm,..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:53
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:04
-
6395 Oljemålning
Åke Wickström (f. 1927), Sverige. Signerad. Olja p..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:12
-
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:43
-
2142 Oljemålning
Anita Nilsson Billgren (f. 1942), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:03
*
Carl Abraham Rothstén
Läs mer om Stockholm
nr 1157 6019
Carl Abraham Rothstén
(1826-1877)
Oljemålning, Carl Abraham Rothstén (1826-1877), signerad och daterad 1876. Stockholms inlopp, 46x69 cm
Utrop: | 30.000 kr |
---|---|
Såld: | 25.500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 22 januari 2018 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
22/1 20:00:40 | 1 | 25.000 kr |
22/1 20:21:43 | 2 | Vinnande bud |
- Tema
22 jan
Stockholm
PÃ¥ Tema Stockholm den 22 januari har vi samlat oljemÃ¥lningar, akvareller och blandtekniker, litografier och serigrafier, etsningar, gravyrer, och träsnitt av konstnärer som Wilhelm Behm, Ferdinand Bob ...Läs mer om Stockholm
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: carl abraham rothstén marin marinmotiv olja oljemålning oljemålningar stockholm stockholmiana stockholms inlopp stockholmsmotiv
-
6301 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:13 -
6268 Oljemålning
A Fraugde, Marin. Signerad. Olja på duk, 64x98 cm,..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:53 -
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:04
-
6395 Oljemålning
Åke Wickström (f. 1927), Sverige. Signerad. Olja p..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:12 -
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:43 -
2142 Oljemålning
Anita Nilsson Billgren (f. 1942), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:03