KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15306455
nr 1530 6455
Ejnar Kohlmann
(1888-1968), Finland
Oljemålning, Signerad, daterad 49, landskap med änder. Olja på duk, 53x70 cm, yttermått inklusive ram: 63x82 cm
Ejnar Kohlmann, född 1888, död 1968, finländsk målare även verksam i Sverige.
Utrop:
700 kr
Såld:
700 kr
måndag 27 mars 2023
kl 19:10:56
450 kr
500 kr
350 kr
400 kr (Budbetjänt)
450 kr
500 kr (Budbetjänt)
600 kr
Ejnar Kohlmann
Läs mer om Ejnar Kohlmann