KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 12245189

nr 1224 5189

Georg Pauli

(1855-1935), Sverige

Blandteknik, Hästar med ryttare, monogramsignerad, bladets mått: 21x29

Georg Pauli, svensk målare född 1855 i Jönköping, död 1935 i Stockholm.

Utrop:

1.500 kr

Såld:

1.000 kr

måndag 10 december 2018
kl 20:30:27

10/12 20:24:53 1      Vinnande bud

  • Klassiska
  • 10 dec

Klassiska

Läs mer om Klassiska

Georg Pauli

Läs mer om Georg Pauli