GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Kastruller 4482018

nr 448 2018

Kastruller

Dansk Designs Qvistgaard Denmark 1950-tal, röd med teakhandtag, röd resp gul med dubbelhandtag, längd 30 cm, naggar

Utrop:

500 kr

Såld:

1.000 kr

måndag 29 januari 2007

  • Tema
  • 29 jan

50-tal

"Terma" och "Spisa Ribb" (1955

Läs mer om 50-tal