KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 14886061
nr 1488 6061
Blandteknik
Oidentifierad konstnär. Stefansdomen vid Stephansplatz, Wien. Zur Erinnerung – Mietervereinigung Österreichs. 10 September 1954 (till minne av Hyresgästföreningen i Österrike 10 september 1954). Signerad. Akvarell/teckning, 45x35 cm, yttermått inklusive ram: 49x59 cm
Kondition: Motivets nedre del är fuktskadat
Utrop:
300 kr
Såld:
100 kr
måndag 5 september 2022
kl 18:59:33
5/9 18:23:15