GLAS OCH KERAMIK / Mat- och kaffeserviser / Fruktservisdelar 8023345
*
nr 802 3345
Fruktservisdelar
"Menuett", Gefle
Kondition: slitage
Utrop:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 21 januari 2013
kl 20:52:10
- Specialauktion
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fruktservisdelar gefle svensk keramik svenska keramiker
-
7161 Assietter
12 st, grönt glas, Frankrike. Diameter: 23 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:30
-
7158 Kaffeservis
Rosenthal, 27 del
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:48
-
7191 Kuverttallrikar
19 st. Diameter: 27-30 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:44
-
6787 Servbisdelar
Rörstrand, Japonica, 33 delar, Längd: 10,5-27cm. D..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:36
-
7160 Tallrikar
2 st, blåvitt kompani porslin. Diameter: 23-29
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:12
-
6016 Tallrikar
2 st, Kina. Diameter: 16 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:02
*
Fruktservisdelar
Kondition: slitage
nr 802 3345
Fruktservisdelar
"Menuett", Gefle
Kondition: slitage
| Utrop: | 400 kr |
|---|---|
| Sista tid för bud online: |
måndag 21 januari 2013 |
- Specialauktion
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fruktservisdelar gefle svensk keramik svenska keramiker
-
7161 Assietter
12 st, grönt glas, Frankrike. Diameter: 23 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:30 -
7158 Kaffeservis
Rosenthal, 27 del
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:48 -
7191 Kuverttallrikar
19 st. Diameter: 27-30 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:44
-
6787 Servbisdelar
Rörstrand, Japonica, 33 delar, Längd: 10,5-27cm. D..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:36 -
7160 Tallrikar
2 st, blåvitt kompani porslin. Diameter: 23-29
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:12 -
6016 Tallrikar
2 st, Kina. Diameter: 16 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:02



