BELYSNING / Bordslampor / Skrivbordslampor 10695090
*
nr 1069 5090
Skrivbordslampor
Ett par, Mässing, 50/60-tal
Utrop:
800 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 14 november 2016
kl 18:05:34
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
14/11 17:54:31
1
Vinnande bud
- Tema
14 nov
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.
Läs mer om 50/60-tal
- Läs mer...
Mässing
Legering av koppar och zink, vanligtvis 67% koppar och 33% zink, vilket ger en gul färgton/metall.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bordslampa bordslampfot bordslampfötter bordslampor metall mässing skrivbordslampor
-
6491 Bordslampa
mässing. Diameter: 44 cm, höjd: 55 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:37
-
7156 Bordslampa
Sten/metall, Kolonn. Höjd: 70 ca
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:49
-
6471 Bordslampor
4 + 1 st, bland annat Falkenberg, glasfot / mässin..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:27
-
7064 Bordslampskärmar
4 st, Firma Svenskt Tenn
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:13
*
Skrivbordslampor
Läs mer om 50/60-tal
nr 1069 5090
Skrivbordslampor
Ett par, Mässing, 50/60-tal
| Utrop: | 800 kr |
|---|---|
| Såld: | 300 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 14 november 2016 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 14/11 17:54:31 | 1 | Vinnande bud |
- Tema
14 nov
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.
Läs mer om 50/60-tal
- Läs mer...
Mässing
Legering av koppar och zink, vanligtvis 67% koppar och 33% zink, vilket ger en gul färgton/metall.
Legering av koppar och zink, vanligtvis 67% koppar och 33% zink, vilket ger en gul färgton/metall.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bordslampa bordslampfot bordslampfötter bordslampor metall mässing skrivbordslampor
-
6491 Bordslampa
mässing. Diameter: 44 cm, höjd: 55 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:37 -
7156 Bordslampa
Sten/metall, Kolonn. Höjd: 70 ca
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:49 -
6471 Bordslampor
4 + 1 st, bland annat Falkenberg, glasfot / mässin..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:27
-
7064 Bordslampskärmar
4 st, Firma Svenskt Tenn
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:13



