GLAS OCH KERAMIK / Glas / Karaff & snapsglas (dds) 4925040
nr 492 5040
Karaff & snapsglas (dds)
karaff och fyra snapsglas, Erik Höglund (1932-1998) för Boda Glasbruk, Sverige 1950-tal, klarglas, kvadratisk form, dekor med tjurhuvud i reliefring, höjd 18, 5 cm, signerad: 'H 1190', märkt med sliten etikett: 'BODA Boda Sweden Erik Höglund (1932-1998)'
Utrop:
300 kr
Såld:
550 kr
måndag 29 oktober 2007
kl 17:24:38
500 kr
500 kr