Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / SkÃ¥l 12044200



*

nr 1204 4200


Skål

+ vas, keramik. Höjd: 14 - 29


Utrop:

500 kr

Sista tid för bud online:

måndag 17 september 2018
kl 18:19:28


  • Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik skål vas
  • 8212 BÃ¥lskÃ¥l
    + koppar, 13 delar, Nysilver, rokokostil, diameter..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 19:33
  • 8342 BÃ¥lskÃ¥l
    Imariedekor. Diameter: 28. 5 cm, höjd: 12 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 20:41
  • 1017 Bordsuppsats
    skålar, ett par, omkring 1800, Frankrike, brons/kr..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 19:53
  • 8036 BrödskÃ¥l
    Silver (800), 1800-tal, reliefdekor, genombruten k..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 19:21
  • 8256 InsatsskÃ¥lar
    glas, 3 st. Längd: 33 cm, diameter: 31-32 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 20:59
  • 8280 Karaff
    + fat+ skål+ 2 glas, gulddekor. Höjd: 4,5-26, diam..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 20:36




Ladda ner broschyr