KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Färgkrita 14897204
nr 1489 7204
Erik Jerken
(1898-1947), Sverige
Färgkrita, Hållö. Signerad. Bildmått: 35x43 cm, yttermått inklusive ram: 51x58 cm
Erik Jerken, född 1898 i Stockholm, död 1947, svensk målare.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 12 september 2022
kl 18:33:41
12/9 18:28:41