KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13824396

nr 1382 4396

Owe Wessbohn

(1913-1996), Sverige

Oljemålning, Signerad, daterad -50. Olja på pannå, 54x64, yttermått inklusive ram: 67x77 cm

Owe Wessbohn, svensk målare, tecknare och grafiker född 1913 i Malmö, död 1996 i Bjärred.

Utrop:

500 kr

Såld:

100 kr

måndag 1 mars 2021
kl 18:41:25

25/2 08:53:16 1      Vinnande bud

Owe Wessbohn

Läs mer om Owe Wessbohn