BELYSNING / Bordslampor / Bordslampfot 776137
*
nr 77 6137
BORDSLAMPFOT
30-tal, keramik
Utrop:
100 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 3 september 2001
kl 16:00:00
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bordslampa bordslampfot bordslampor keramik
-
6491 Bordslampa
mässing. Diameter: 44 cm, höjd: 55 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:37
-
6471 Bordslampor
4 + 1 st, bland annat Falkenberg, glasfot / mässin..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:27
*
BORDSLAMPFOT
nr 77 6137
BORDSLAMPFOT
30-tal, keramik
| Utrop: | 100 kr |
|---|---|
| Såld: | 150 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 3 september 2001 |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bordslampa bordslampfot bordslampor keramik
-
6491 Bordslampa
mässing. Diameter: 44 cm, höjd: 55 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:37 -
6471 Bordslampor
4 + 1 st, bland annat Falkenberg, glasfot / mässin..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:27



