KONST / Litografier / Färglitografi 7437089
nr 743 7089
Peter Dahl
(1934-2019), Sverige
Färglitografi , Peter Dahl (f. 1934), kroginteriör, signerad, 111/375, motivets mått: 42x58
Peter Dahl, svensk målare född 1934, död 2019.
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.700 kr
måndag 27 februari 2012
kl 17:22:24
1.600 kr
27 feb
Peter Dahl (f. 1934)