KONST / Ramar / Spegel/tavelram 4961708
*
nr 496 1708
Spegel/tavelram
metall, höjd: 42 cm
Utrop:
300 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 19 november 2007
kl 17:42:43
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
19/11 17:31:46
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: metall ramar spegel tavelram
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:15
-
6419 Tavelram
ramens innermått: 46x66 cm, yttermått inklusive ra..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:36
*
Spegel/tavelram
nr 496 1708
Spegel/tavelram
metall, höjd: 42 cm
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 19 november 2007 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
19/11 17:31:46 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: metall ramar spegel tavelram
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:15 -
6419 Tavelram
ramens innermått: 46x66 cm, yttermått inklusive ra..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:36