ÖVRIGT / Speglar / Spegel 11543442
*
nr 1154 3442
Spegel
188x88
Kondition: nutida
Utrop:
2.000 kr
Såld:
2.600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 8 januari 2018
kl 20:22:04
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
8/1 07:17:41
1
1.500 kr
8/1 14:22:28
2
2.000 kr
8/1 19:55:49
3
2.000 kr
8/1 19:55:49
2
2.000 kr (Budbetjänt)
8/1 19:57:24
3
2.400 kr
8/1 20:02:29
2
2.400 kr
8/1 20:02:29
3
2.400 kr (Budbetjänt)
8/1 20:02:54
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33
-
7074 Spegel
Gustaviansk stil. Förgylld. 45x34 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:49
*
Spegel
Kondition: nutida
Läs om budbetjänten
nr 1154 3442
Spegel
188x88
Kondition: nutida
| Utrop: | 2.000 kr |
|---|---|
| Såld: | 2.600 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 8 januari 2018 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 8/1 07:17:41 | 1 | 1.500 kr |
| 8/1 14:22:28 | 2 | 2.000 kr |
| 8/1 19:55:49 | 3 | 2.000 kr |
| 8/1 19:55:49 | 2 | 2.000 kr (Budbetjänt) |
| 8/1 19:57:24 | 3 | 2.400 kr |
| 8/1 20:02:29 | 2 | 2.400 kr |
| 8/1 20:02:29 | 3 | 2.400 kr (Budbetjänt) |
| 8/1 20:02:54 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24 -
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33 -
7074 Spegel
Gustaviansk stil. Förgylld. 45x34 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02 -
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30 -
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:49



