KONST / Skulptur & konsthantverk / Skulptur 10357665

nr 1035 7665

Skulptur

Gips, Man, höjd: 66 cm

Kondition: slitage, skador

Utrop:

600 kr

Såld:

700 kr

måndag 2 maj 2016
kl 19:11:18

Marianne Westman (f. 1928)
Keramiker, formgivare och mönstertecknare. Anställd på Rörstrand 1950-1971.
Tilgman Keramik
Orientmatta